Echa pierwszej kolejki

Pierwsza kolejka A- klasy za nami, w 7 spotkaniach padło 26 goli co daje średnią 3,7 bramki na jedno spotkanie. W pierwszym spotkaniu beniaminek z Radzynia Chełmińskiego rozgromił ekipę z Bobrowa, wynik z pewnością cieszy lecz okazji do zdobycia bramek było więcej. Team z Bobrowa inauguracji nie zaliczył do udanych a ponadto w kolejnym spotkaniu zostanie osłabiony gdyż czerwoną kartkę ujrzał silny punkt drużyny Karol Blonkowski. Wynik 9:1. W spotkaniu Stal Grudziądz kontra Wojownik Wabcz lepsi okazali się podopieczni trenera Stali Tomasza Frelka. Wojownik wzmocniony królem strzelców z poprzedniego sezonu Marcinem Janusem nie poradził sobie z mającą wysokie aspiracje ekipą z Grudziądza. Wynik 2:0. Pojedynek derbowy pomiędzy Pomowcem Kijewo Królewskie a Victorią zakończył się dwubramkowym zwycięstwem piłkarzy z Lisewa, na bardzo trudnym terenie podopieczni Ryszarda Michalczyka zainkasowali trzy punkty. Wynik 0:2. Iskra Ciechocin podejmowała Węgrowiankę Węgrowo, na swoim pięknym obiekcie zdobyła komplet punktów. Mimo naporu Iskry Węgrowianie dzielnie się bronili i dopiero w końcówce spotkania stracili dwie bramki. Warto odnotować iż w zespole Węgrowianki wystąpili byli piłkarze z Radzynia Chełmińskiego- Sławomir Baranowski i Marek Szymański. Wynik 3:1. Kasztelan Papowo rozrywał spotkanie z Cyklonem Kończewice, odmłodzony i zmieniony personalnie Cyklon zdobył trzy punkty na ciężkim terenie i mimo naporu Kasztelana nie stracił bramki. Wynik 0:2. Unislavia w wyrównanym meczu musiała uznać wyższość rywala ze Świedziebni, który w drugim sezonie w a klasie będzie chciał włączyć się do walki o jak najwyższe cele. Wynik 2:3. Ostanie spotkanie, które odbyło się w niedzielę nie obfitowało w wiele sytuacji do strzelenia bramki. Ekipa beniaminka Startu Toruń poniosła nieznaczną porażkę z Gwiazdą Starogród. Piłkarze Startu w końcówce meczu mieli rzut karny lecz niestety dla gospodarzy został przestrzelony. Wynik 0:1.

W kolejny weekend ponowne emocje związane z lokalnym futbolem.